Luitejooks

P 16.04.2023, 10:00
Rannametsa
Spordialad
Jooksmine, Kepikõnd
Kontaktisiku e-post
Kontaktisiku telefon

Ajakava

Luitejooks avab kevadekuulutajana Pärnumaa liikumishooaja. Kauneid loodusvaateid ja mõõdukat sportlikku väljakutset pakkuv liikumisürituse rada kulgeb valdavalt pehmel metsaalusel pinnasel, läbides Luitemaa looduskaitseala. Muide, seal asuvad luited on Eesti kõrgeimad!

Liikumist tulvil päeval jagub tegevust kogu perele: kavas on 8, 3 km jooks, käimine-kepikõnd ja koeraomanike rõõmuks koerte luitekross (5,4 km) ja -retk (8,3 km) ning pere pisematele lastejooksud.

 

Stardid ja distantsid:
Kell 10.00 Koertekross (5,4 km)
Kell 11.30 Lastejooksud (registreerimine avatakse 1.04)
Kell 13.00 Luitejooks ja -retk (8,3 km)
Kell 13.05 Koerte luiteretk (8,3 km)

 

8.-23. aprillini saab üritusest osa võtta ka virtuaalselt. See võimaldab osalejal läbida distantsi endale meelepärasel ajal, viisil ja kohas.


Rajakirjeldus

Luitejooksu start antakse Vana-Riia maanteelt ning esmalt suundutakse üle Timmkanali silla Häädemeeste poole. Seejärel läbitakse ligi kilomeeter asfaltkattega maanteelõik ning pööratakse Pärnu lahe suunas. Edasi liigutakse ligi kaks kilomeetrit liiva-ja kruusakattega külavaheteid ning ületatakse kanali kergliiklussild.  Seejärel suunab tasane külatee osaleja luitemetsa, kus tiirutatakse järgmised viis kilomeetrit. Põnev on teada, et rada ületab Eesti võimsaima luite – 33,5 meetrit kõrge Tõotusemäe.
Tutvu rajakaardiga siin.