Koolitused

Ühendus Sport Kõigile korraldab spordiorganisatsioonide esindajatele, treeneritele, sportlastele ja tavaharrastajatele uuted toitumisalased täiendkoolitused.

Täiendkoolitus „Toitumine ja sportlik saavutusvõime, I osa“ toimub neljapäeval, 2. novembril 2023 a. Tallinnas, hotell „Dzingel“ konverentsikeskuses (Männiku tee 89).  

KOOLITUSE PÄEVAKAVA

10.30 – 12.00 Söömisega seotud probleemid sportlastel spordiarsti vaatevinklist.prof. Eve Unt

12.15 – 13.00 Kui vajalikud on sportlasele toidulisandid ja milles seisnevad nende kasutamisega seotud riskid? prof. Vahur Ööpik

13.00 – 13.45 Lõuna

13.45 – 15.15 Kofeiin ja kreatiin: kes sportlastest ja kuidas võiksid oma sooritusvõimet nende kasutamisega parandada? prof. Vahur Ööpik

15.30 – 16.15 Karnitiin toidus ja toidulisandites: võtta või jätta?prof. Vahur Ööpik   

Koolitus annab võimaluse saada 6 täiendkoolitustundi, mis on vajalikud treeneritele kutsekvalifikatsiooni säilitamiseks (otsustab vastava spordiala hindamiskomisjon). Ühendus Sport Kõigile väljastab tunnistuse koolituse läbimise kohta. Koolituse maksumus on 99€ (KM ei lisandu), mis sisaldab rikkalikku buffet lõunasööki. Minimaalne osavõtjate arv koolituse toimumiseks on 15 inimest ning registreerimine lõppeb 26.10.2023.

Koolituse registreerimise link asub SIIN

LEKTORID:

Eve Unt: spordimeditsiini kaasprofessor; Tartu Ülikool, meditsiiniteaduste valdkond, kliinilise meditsiini instituut.

Vahur Ööpik: spordifüsioloogia professor, Tartu Ülikool, meditsiiniteaduste valdkond, sporditeaduste ja füsioteraapia instituut.

_________________________________________

Täiendkoolitus „Toitumine ja sportlik saavutusvõime, II osa“ toimub reedel, 3. novembril 2023 a. Tallinnas, hotell „Dzingel“ konverentsikeskuses (Männiku tee 89).  

KOOLITUSE PÄEVAKAVA

10.30 – 12.00 Süsivesikud, valgud ja rasvad sportlase toidulaual ja tema kehas.Luule Medijainen

12.15 – 13.00 Kas ja kui siis milleks võiksid sportlased vajada valgupõhiseid toidulisandeid?prof. Vahur Ööpik

13.00 – 13.45 Lõuna

13.45 – 15.15 Beeta-alaniini ja aluseliste naatriumisoolade kasutusvõimalused sportliku sooritusvõime parandamise eesmärgil.prof. Vahur Ööpik

15.30 – 16.15 Spordi- ja energiajookide sarnasused ja erinevused koostise ja spordis kasutamise eesmärkide osas. prof. Vahur Ööpik 

II osale registreerumine ei eelda osavõttu I koolituspäevast. Koolitus annab võimaluse saada 6 täiendkoolitustundi, mis on vajalikud treeneritele kutsekvalifikatsiooni säilitamiseks (otsustab vastava spordiala hindamiskomisjon). Ühendus Sport Kõigile väljastab tunnistuse koolituse läbimise kohta. Koolituse maksumus on 99€ (KM ei lisandu), mis sisaldab rikkalikku buffet lõunasöögi. Minimaalne osavõtjate arv koolituse toimumiseks on 15 inimest ning registreerimine lõppeb 26.10.2023.

Koolituse registreerimise link asub SIIN

LEKTORID:

Luule Medijainen: spordibiokeemia ja toitumisteaduste assistent, Tartu Ülikool, meditsiiniteaduste valdkond, sporditeaduste ja füsioteraapia instituut.

Vahur Ööpik: spordifüsioloogia professor, Tartu Ülikool, meditsiiniteaduste valdkond, sporditeaduste ja füsioteraapia instituut.

Kontakt:

Peeter Lusmägi

Ühenduse Sport Kõigile tegevjuht

5119152

sportkoigile@gmail.com