Spordinädal

Ühendus Sport Kõigileja Eesti Olümpiakomitee korraldavad alates 2015. aastast iga septembrikuu viimasel nädalal Eestis spordinädalat. Spordinädal on Euroopa Komisjoni algatus, millega soovitakse populariseerida sporti ja liikumisharrastust.

 

Spordinädal leiab aset kõigis Euroopa Liidu liikmesriikides, suurendamaks elanikkonna liikumisharrastust ja tõstmaks spordialast teadlikkust. Eesmärk on pakkuda toredaid ja positiivseid liikumisega seotud kogemusi. Osalema on oodatud kõik, sõltumata vanusest, huvidest ja kehalisest vormist - kaasa lüüa saab nii ürituse korraldaja kui ka osalejana.

 

Kui esimestel aastatel oli fookus koolidel, siis nüüd osalevad spordinädalal ka lasteaiad, spordiorganisatsioonid ja ettevõtted - kokku üle tuhande erineva sündmuse aastas. Sündmusi on aga oodatud läbi viima kõik – ka omavalitsused, kogukonnad, sõpruskonnad.

 

Igal aastal avaldatakse kodulehel www.spordinadal.ee kalender, mis annab hea ülevaate toimuvatest üritustest ja sündmustest. Kui sadade seast meelepärast sündmust kalendrist ei leia, siis on kõigil huvilistel ka ise võimalus oma kolleegidele, sõpradele ja perele omaenda spordi-, matka- või liikumispäev korraldada.

 

Facebookis ja Instagramis hoiab huvilisi Spordinädala tegemistega kursis Eestimaa Liigub grupp #Beactive, #spordinädal, #eestimaaliigub ja #terveeestieest märksõnade abil.

 

Spordinädala korraldamist toetavad Eestis Erasmus+ programm, Kultuuriministeerium ning Coop Eesti.