Uudised

 • Ühenduse Sport Kõigile üldkoosolek toimub 1. juunil kell 11.00

  21.05.2023
  Üldkoosolek toimub neljapäeval 1. juunil 2023 kell 11.00 - 12.30 Tallinnas. Päevakorras: 2022. aasta tegevusaruande ja raamatupidamise aastaaruande kinnitamine. Põhikirja kinnitamine. Presidendi ja juhatuse liikmete valimine. Revidendi määramine. Liikmemaksust. Ühenduse Sport Kõigile edasised tegevussuunad. Arutelu.
 • EOK eestvedamisel kutsub Eesti spordirahvas 6. aprillil toimuva valge kaardi päeva raames sõnumiga #üheskoos kõiki eestimaalasi liikuma.

  06.04.2023
     
 • Lisandusid uued liikumisharrastuse treenerid

  08.02.2023
  Ühendus Sport Kõigile viis läbi EKR3 taseme liikumisharrastuse treenerite kutse eksami, mille tulemusena sai kutse 8 inimest: Kutse omistati: 1. Christian Lumiste 2. Olga Muskevitš 3. Liina Allik 4. Eda Randla 5. Kadi Kiiver 6. Tanel Laudma 7. Kelly Martin 8. Liina Kasela Kogu treenerite nimekiri asub https://uus.sportkoigile.ee/et/treenerid Järgmine EKR3 taseme koolitus toimub augustis-septembris 2023.  
 • Ilmus ajakirja Liikumine ja Sport järjekordne number

  06.12.2022
  EOK ja Ühendus Sport Kõigile andsid välja ajakirja Liikumine ja Sport värskeima numbri, mille saab alla laadida SIIT.
 • Selgusid Spordinädala väljakutse auhinnaloosi võitjad!

  19.11.2022
 • EOK Spordinädal püstitas Eestis tipptulemuse

  03.10.2022
  EOK Spordinädal püstitas Eesti tipptulemuse – kaheksa päeva jooksul korraldati üle Eesti 1180 liikumissündmuse ja registreeriti 210 000 osaluskorda. Spordinädal toimus kaheksandat aastat samaaegselt 42 Euroopa riigis ning Eesti paistis teiste hulgast silma kui kõige rohkem sündmusi korraldav riik per capita.
 • Eesti suurim liikumisuuring: aktiivsed inimesed on õnnelikumad

  19.09.2022
  Seni suurimast Eesti liikumisuuringust selgub, et aktiivne eluviis toetab märkimisväärselt vaimset tervist ja heaolu. Samas kinnitab uuring murettekitavat tõsiasja, et üle poole nii täiskasvanutest kui ka lastest liigub endiselt liiga vähe. 
 • Eesti kõige põhjalikuma kehalise aktiivsuse küsitluse lõppraport

  09.08.2022
  Kultuuriministeeriumi tellimusel ning Ühenduse Sport Kõigile koordineerimisel viidi 03.12.2021 – 31.01.2022 Eesti elanike seas läbi mahukas küsitlusuuring liikuvuse (füüsiline aktiivsus) teemadel. Kokku küsitleti veebi-, silmast silma- ja telefoniküsitluse kombineeritud meetodil 1519 vastajat vanuses 18-75. Küsitluse viis läbi Turu-uuringute AS koostöös Eesti Olümpiakomiteega, Ühendusega Sport Kõigile, Tallinna Ülikooli ning Tartu Ülikooliga. Küsitluse läbiviimiseks korraldati riigihange, mille võitis Ühendus Sport Kõigile. Täiskasvanute uuringu teemad: tööga-, transpordiga-, koduste tööde, majapidamise ja aiatöödega-, vaba aja ja hobidega- ning spordi- ja liikumisharrastusega seotud kehaline aktiivsus; kaasa elamine spordiüritustele; tagasivaade kooli kehalise kasvatuse tundidele ning tervis ja heaolu. Lapsed ja noorte uuringu teemad: kooliga-, transpordiga- , kodu ja vaba ajaga ning spordi ja liikumisharrastusega seotud kehaline aktiivsus; huvi spordi vastu ning tervis ja heaolu. Küsitluse metoodika ja tulemustega saab tutvuda siin: Täiskasvanute liikumisaktiivsuse aruanne Õpilaste liikumisaktiivsuse aruanne Õpilaste liikumisaktiivuse aruanne 2 Õpilaste liikumisaktiivsuse põhisõnumid Õpilaste liikumisaktiivsuse uuringu lühikokkuvõte
 • Spordinädala esimeseks patrooniks on Saskia Alusalu

  02.08.2022
  Spordinädal tuleb taas! Juba 23.-30. septembril saame üheskoos liikumisrõõme nautida! Ja ka sel aastal aitavad imelahedad patroonid kõigiga spordientusiasmi jagada! Meie imeliseks esimeseks patrooniks on Saskia Alusalu! Saskia suhe spordiga sai alguse juba päris pisikesena - esimest korda olid tal suusad jalas vaid aastasena ja uisud juba järgmisel talvel 2 aastasena. Erinevate spordialadega tutvuse tegemine oli võimalik tänu vanemate initsiatiivile, kelle eesmärk ei olnud küll esmalt sportlast kasvatada, vaid lihtsalt loomulike tervislike eluviiside kujundamine. Noorukieas tegeles ta tantsimise, jalgpalli ja uisutamisega, kuid ilmselt suurema koormuse ning põhja tulevikuks andis õues liikumine. Oma rolli mängis kindlasti ka keskkond, mis pakkus noorele vähem ahvatlusi kui suures linnas elamamine. Tippspordini jõudis ta alles 17aastasena, kui otsustas Saksamaale kolida ja täielikult kiiruisutamisele pühenduda. 2018. aasta parim naissportlane ja PyeongChangi olümpiamängudel 4. koha saavutanud kiiruisutaja otsustas tippspordist loobuda aasta tagasi. Eesmärgid on muutunud, kuid armastus spordi vastu pole kuhugi kadunud.  
 • Peeter Lusmägi valiti TAFISA audiitoriks

  04.07.2022
  Sloveenias, Portorožis, toimunud maailma tervisespordiorganisatsiooni TAFISA kongressil toimusid ka juhtkonna valimised. Uueks organisatsiooni presidendiks valiti Wolfgang Baumann (Saksamaa) ning peasekretäriks Jean-Francois Laurent (Prantsusmaa). Ühenduse Sport Kõigile peasekretär Peeter Lusmägi valiti TAFISA audiitoriks koos Saksamaa esindaja Gerhard Reusiga. Kongressil osales 320 esindajat 54 riigist.
1  2  3  4  5