Spordinädala esimeseks patrooniks on Saskia Alusalu

02.08.2022
Spordinädal tuleb taas! Juba 23.-30. septembril saame üheskoos liikumisrõõme nautida! Ja ka sel aastal aitavad imelahedad patroonid kõigiga spordientusiasmi jagada!
Meie imeliseks esimeseks patrooniks on Saskia Alusalu!
Saskia suhe spordiga sai alguse juba päris pisikesena - esimest korda olid tal suusad jalas vaid aastasena ja uisud juba järgmisel talvel 2 aastasena. Erinevate spordialadega tutvuse tegemine oli võimalik tänu vanemate initsiatiivile, kelle eesmärk ei olnud küll esmalt sportlast kasvatada, vaid lihtsalt loomulike tervislike eluviiside kujundamine. Noorukieas tegeles ta tantsimise, jalgpalli ja uisutamisega, kuid ilmselt suurema koormuse ning põhja tulevikuks andis õues liikumine. Oma rolli mängis kindlasti ka keskkond, mis pakkus noorele vähem ahvatlusi kui suures linnas elamamine.
Tippspordini jõudis ta alles 17aastasena, kui otsustas Saksamaale kolida ja täielikult kiiruisutamisele pühenduda. 2018. aasta parim naissportlane ja PyeongChangi olümpiamängudel 4. koha saavutanud kiiruisutaja otsustas tippspordist loobuda aasta tagasi. Eesmärgid on muutunud, kuid armastus spordi vastu pole kuhugi kadunud. ????