Ilmus ajakirja Liikumine ja Sport järjekordne number

06.12.2022

EOK ja Ühendus Sport Kõigile andsid välja ajakirja Liikumine ja Sport värskeima numbri, mille saab alla laadida SIIT.

Värskest numbrist leiate:

 

  • Kristin Tattari teekond maailma parimaks discgolfi mängijaks
  • Miks on lähiaastatel tulemas Eesti spordifilmide buum?
  • Mis on negatiivse vastumürgi valem?
  • Kuidas kaitsti Team Estonia magistritööd?
  • Assar Jõepera räägib täisikka jõudvatest terviseradadest
  • Eesti esimese sportlasfoorumi järelkaja
  • Mida hindavad Eesti värsked spordijuhid?

Ajakirja saab alla laadida Ühenduse Sport Kõigile kodulehel , kus saab lugeda ka kõiki varasemaid numbreid. Samuti jõuab ajakiri kõigi Eesti spordiorganisatsioonideni. 

Eesti Olümpiakomitee koostöös Ühendusega Sport Kõigile annab ajakirja Liikumine ja Sport välja alates 2007. aastast. Ajakiri ilmub kaks korda aastas.

Liikumine ja Sport on esimene ja ainus eelretsenseeritud eestikeelne sporditeaduslik ajakiri. Alates ajakirja 14. numbrist (2017) hinnatakse Eesti teadusinfo süsteemi (ETIS) kohaselt ajakirjas ilmuvaid teadusartikleid 1.3 klassifikaatori tasemel.

Igas ajakirjanumbris avaldatakse 2-5 kõrgemal tasemel ja põhjalikult eelretsenseeritud teadusartiklit, mis kuuluvad 1.3 klassifikaatori alla. Eelretsenseerimiseks on moodustatud eraldi toimetuskolleegium, kuhu kuuluvad Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi treeningufüsioloogia lektor Martin Mooses ja spordibioloogia dotsent Jarek Mäestu ning Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi spordibioloogia professor Kristjan Port.

Samuti leiab ajakirjast ülevaateid Eesti spordi- ja liikumisteadlaste värskeimatest avastustest ning huvitavaid analüüse ja intervjuusid Eesti ja maailma spordimaastikult. Head lugemist!