Narva-Jõesuu Linnavalitsuse matkapäev

N 29.09.2022, 08:00
Narva-Jõesuu
Spordialad
Kepikõnd
Kontaktisik
Imre Liiv
Kontaktisiku e-post
Kontaktisiku telefon
Kodulehekülg

Ajakava

Narva-Jõesuu linnavalitsuse ja linnavolikogu matkapäev.

 

Hea sõber ja kolleeg,

Kui sulle meeldib loodus, aktiivne puhkamine ja sinul pole 29.09. planeeritud tööalaseid ja sinu vältimatut kohalolekut nõudvaid tööülesandeid, siis alljärgnev teade on just sinule mu hea sõber ja kolleeg!
Veedame selle päeva üheskoos looduses ja teeme ühe vahva matka. Hea võimalus, et töisest rutiinist välja saada, vaadelda varasügisest loodust ning üheskoos süüa (või olla söödud) üks maitsev lõuna metsikus looduses.
 
Mul on suur au ja väljakutse taaskord korraldada 29.09.20.a  Narva-Jõesuu linnavalitsuse, linnavolikogu ja kõigi hallatavate asutuste töötajatele kavandatud ühine rahvamatk.  Liituma on oodatud ka tugeva närvikavaga ja suuremas rahvahulgas hästi käituda oskavad ja teistesse elusolenditesse tolereerivalt suhtuvad koduloomad .

Rajalegend ja matka korralduslik info.

Kogunemine Narva-Jõesuu linnavalitsuse parklas 8:00- 8:15.
Edasi liigume koos muuli suunas. Väike fotosessioon, ootame järele mahajäänuid, kohendame riietust ja kes vajab, siis  plaasterdab oma kannad/varbad. Edasi liigume Utria paepaljandiku suunas. Rada muutub raskemaks ja ületada tuleb suuremaid ja väiksemaid kive ja nõnda päris pikalt. Rada muutub talutavamaks alles Utria oja juures. Edasi Mummassaare võimalik, et siin teeme peatuse joome teed ja sööme lõunaoodet. Igaüks seda head ja paremat enda või naabri poolt kaasavõetud piknikukorvist. NB! Sedapuhku korjandust ei toimu ja võileivad või müslibatoon  olgu kõigil endal kaasas.Täiskasvanud inimestele pole ”põuepudel” keelatud, kui järgnev käitumine on endale, ümbritsevale loodusele ning kaasteelistele ohutu ja vastutustundlik.

Võtame suuna Pimestku asumi poole. Klindist üles ja piki rootsi valli Tornimäe suunas. Metsatee ja Tallinn-Narva mnt. ületamine.

Korrastame ridu ja tohterdame haavatuid.

Taas metsatee. Edasi ületame Tornimäe seljandiku ja sealt peaks olema juba näha (või veel pigem siiski aimata) matka lõppunkt e Sinimäe koolimaja. Lõpuspurt. Sinimäe koolimajas söövad lõunat need, kes tahavad ja veel suudavad lusikat peos hoida. Lõunasöögi hind ca 3€, Maksta Saab Vaid Sularahas! NB! Lõunasöögisoovist andke mulle varakult teada, siis toitlustaja teab mitu siga veristada. Koolibuss viib terved, haavatud ja teel langenud Narva-Jõesuusse, matka alguspunkti e linnavalitsuse parklasse.

Logistiliste sudokude lahendamine on lihtsam, kui kolleegid, kes tulevad Narva või siis Sinimäe suunalt, koopereeruks omavahel ja kulgeks ühe transpordivahendiga. Nt. Jõhvi suunalt tulijad saavad oma sõiduvahendi Sinimäele jätta ja koos minuga Narva-Jõesuusse sõita. Ootaksin teid Sinimäe kooli parklas nt. 7.45. Pärast saate kiiremini minema.

Rada on sobiv ja võimetekohane keskmises või heas füüsilises vormis olevale inimesele ka neile kellel on kaasas lapsed, koer, ämm või raskem piknikukorv..
Ainukeseks tõsiseks väljakutseks on iga inimese enda soov ja tahe iseseisvalt looduses kulgeda.
Liikumise tempot ette ei anna ja kõik kohandavad oma liikumise kiiruse endale või oma sõprade sobivaks ja arvestab, et Mummassaare lõkkeplatsile oleks vaja jõuda kella 11:00.

Arvestada tuleb sellega, et ilmastikuolud on juba sügisesed ja seepärast võib rajal esineda märjemaid või libedamaid lõike. Ohutus ja üksteise julgestamine on kõikidel rajalõikudel ülioluline! Rajale jääb ka paar oja rahvaalgatuslikus korras püstitatud purretega, mis võivad olla sügisel ka üsna veerohked.  Loodame, et teineteist abistades on nad meile jõukohased ja saame edasi liikuda (võimalik, et ka märgade riiete või jalanõudega) kuni Mummasaareni ja koguneda üheskoos lõkkeplatsi juures.


KOJU TAGASI : Sinimäelt buss Narva-Jõesuusse orienteeruvalt kell 13:00

VÕTA KAASA: Hea tuju, piknikukorv (võta endale ise oma toit ja jook kaasa!), ilmastikule sobiv riietus ja jalanõud.

OHUTUS: arvesta, et kulged looduses! Kukkumisest saadud traumad võivad jätta sulle ebameeldivad mälestused. Märjad jalad paarinädalase tatise nina. Ebasobivad jalanõud ja liiga kauaks lõkkesse „unustatud“ näpud valusad villid.

Korraldaja poolt mets, rada ja sitt suusailm.

KOHTUMISENI MATKAL!